حجم فایل: 778MB نوع : حجمی قیمت: 27,352 ریال افزودن به سبد خرید


مستند ریسک

مستند ریسک

مستند ریسک یک فیلم مستند آمریکایی به کارگردانی لورا پوتراس که درباره شخصی به نام Julian Assange، بنیان گذار WikiLeaks در تاریخ 19 می 2016 انتشار یافته است. پیش فرض اصلی مستند ریسک، بررسی زندگی Julian Assange و نمایش انگیزه ها و تناقضات او و دایره درونیش بود.


 

مستند ریسک

براساس این مستند در سال 2006، WikiLeaks یک سیستم افشای آنلاین ایجاد کرد که به منابع، اجازه انتشار اسناد را به صورت ناشناس می داد. آن ها در طی مدت زمان 4 سال، موفق به دریافت بیش از هفتصد هزار سند مربوط به ارتش و وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا گردیدند. WikiLeaks پس از چند ماه خبرسازی در سطح جهانی، متوجه افشای پسورد دسترسی آنان به دویست و پنجاه هزار سند وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا می گردد. در ابتدای مستند ریسک شاهد درخواست یکی از کارمندان WikiLeaks به نام Sarah Harrison از وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا جهت انجام سریع اقدامات امنیتی برای اسناد از دست رفته، خواهید بود. در پی این جریانات Assange و سایر کارکنان WikiLeaks به جرم جاسوسی و توطئه، تحت محاکمه هیئت منصفه عالی و محرمانه ایالات متحده آمریکا قرار گرفته و چندین مؤسسه مالی، کمک های آنلاین خود را قطع نموده و مانع از رسیدن کمک های مالی به این سازمان شدند. همزمان با گسترش بیداری اسلامی در سراسر خاورمیانه، دولت مصر دسترسی به اینترنت را قطع نمود. در ادامه این جنبش ها، مخابرات منطقه ای در قاهره به وجود آمد.


مستند ریسک - مستند ریسک

در ادامه مستند ریسک شاهد سخنرانی کارشناس تکنولوژی و سخنگوی WikiLeaks درباره دلایل مخالفت با فیلتر کردن سایت ها و قطع دسترسی به اینترنت توسط دولت مصر خواهید بود. در سال 2010، WikiLeaks یک ویدئوی لو رفته را که نشان دهنده به قتل رساندن چندین عراقی از جمله دو روزنامه نگار Reuters توسط نظامیان آمریکایی بود، منتشر نمود. از اینرو منبع آن، تحلیل گر اطلاعات و سرباز 22 ساله به نام Bradley Manning، پس از هک شدن اطلاعاتش توسط FBI بازداشت شد. Manning در سلول انفرادی به سر می برد و هر شب قبل از خواب، از وی بازجویی می گردید. سرانجام این سرباز 22 ساله که هنوز به دادگاه برده نشده بود، مورد بازپرسی قرار می گیرد تا اینکه ...

مستند ریسک - مستند ریسک

نام فارسی: ریسک

نام لاتین: Risk

تاریخ انتشار: 19 می 2016

امتیاز مستند: 6.3/10 IMDb

محصول کشور: ایالات متحده آمریکا

زبان مستند: دوبله فارسی

مدت زمان نمایش مستند: 91 دقیقه

کارگردان: Laura Poitras

بازیگران: Laura Poitras، Julian Assange، Jacob Appelbaum، Sarah Harrison
مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه