حجم فایل: 521MB نوع : حجمی قیمت: 6,105 ریال افزودن به سبد خرید


مستند داعش در افغانستان

مستند داعش در افغانستان به بررسی گروه خطرناک داعش می پردازد. در این مستند جنجالی که تاکنون نظیر آن ساخته نشده، گروهی از خبرنگاران به منطقه ای در شمال شرق افغانستان (ولایت کنر) رفته و از نزدیک با افراد زیادی مصاحبه کرده و از آنها فیلمبرداری می کنند. منطقه کنر در گذشته پناهگاه و قلمرو گروه های تروریستی القاعده و طالبان بوده، اما این روزها به قلمرو گروه تروریستی داعش تبدیل شده است.

خبرنگار افغانی، "نجیب الله قریشی" که در این سفر از همه چیز گذشته، می داند که ممکن است دیگر به خانه برنگردد چون این امکان وجود دارد که افراد گروه داعش سرش را ببرند اما با این حال به سفر خود ادامه داده و قصد دارد گروه تروریستی داعش را از نزدیک ملاقات کرده و با افراد و رهبران این گروه مصاحبه کند، این در حالی است که در گذشته گروه تروریستی داعش عده ای از خبرنگاران را ربوده و اعدام کرده است.

گروه خبرنگاران که توسط افراد داعش به منطقه منتقل می شوند در شروع ماجرا به سراغ رهبران گروه رفته و با سرکرده داعش مصاحبه می کنند. سرکرده گروه داعش در این منطقه فردی با نام مستعار ابو رشید می باشد که قبلا عضو گروه طالبان بوده اما اکنون برای داعش کار می کند. وی ادعا می کند برای اطاعت از قرآن و اسلام به این گروه تروریستی پیوسته است.

در بخشی دیگر از این مستند شاهد کلاس های درس این افراد خواهید بود. گروه داعش به گونه ای به شست و شوی مغزی کودکان پرداخته و آنها را برای جهاد در آینده آماده می کنند. پرواضح است که سرمایه گذاری داعش روی بچه ها، گویای این مسئله می باشد که تصمیم دارند مدت زمانی طولانی در این منطقه بمانند.

در قسمت های پایانی مستند گروهی ناشناس با خبرنگاران تماس گرفته و از آنها می خواهند که در ساعتی مشخص به مکانی در نزدیکی آن منطقه رفته و باهم به گفت وگو بپردازند. در ادامه این قرار ملاقات سری و محرمانه، خبرنگاران به منطقه ای به نام "چپه دار" رفته و با عاملان بمب گذاری های داعش مصاحبه می کنند. در این قسمت خبرنگار افغانی با دو کودک نوجوان که یکی 13 و دیگری 17 ساله است مصاحبه کرده و از آنها در رابطه با هدفشان از پیوستن به داعش سوالاتی می پرسد. این دو نوجوان که زندگی شان تازه جوانه زده، می خواهند به خاطر داعش و برای گرفتن انتقام خون شهدا، عامل انتحاری شده و خود را منفجر کنند. در ادامه افراد داعش به خبرنگاران مشکوک شده و... .

باتماشای این مستند بی نظیر شاهد صحنه هایی جنجالی از فرار خبرنگاران، عاملین انتحاری و... خواهید بود.


مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه