حجم فایل: 529MB نوع : حجمی قیمت: 12,398 ریال افزودن به سبد خرید


مستند جهان آشکار – موجودات فضایی

مستند جهان آشکار – موجودات فضایی

در حال حاضر این موضوع که آیا زیست فرازمینی در نقطه دیگری از کهکشان یا اینکه آیا امکان دارد تمدن ماورای زمینی وجود داشته باشد، به موضوع بسیار با اهمیتی برای دانشمندان و مردم عادی تبدیل شده است. با دانستن اینکه تا کنون هیچ موجود زنده ای در بیرون از کره ی زمین تا به اکنون کشف نشده است اما با پیشرفت علوم طبیعی دانشمندان در تلاش هستند تا این مسئله را بر مبنای علمی استوار بنیان گذاری کنند. در این مورد پژوهش هایی توسط دانشمندانی که در تمامی این زمینه ها فعالیت دارند در دست اجرا است.


 مستند جهان آشکار – موجودات فضایی با پرداختن به این مسئله قصد دارد تا با نشان دادن جست و جوهایی برای حیات بیگانگان همراه با یافته هایی به دست آمده از کف اقیانوس ها و چشمه های اسید در یلو استون نگرش بسیار روشنی از چگونگی شکل گیری حیات در سیاه ی زمین ارائه دهد. همچنین کمک به فهم ما می کند که تصور کنیم ممکن است چنین حیات احتمالی نیز در دنیای بیگانه وجود داشته باشد. جهانی که ممکن است موجوداتی شگفت اگیز در آن زیست کنند. در مستند مستند جهان آشکار – موجودات فضایی ما به سیاره های بسیار دور در کهکشان سفر خواهیم کرد. این سفر به ما نشان می دهد موجوداتی که در برنامه های علمی تخیلی می بینیم ممکن است واقعی به نظر بیایند و ممکن است که فناوری های جدید برای برقرای ارتباط با دنیای بیگانگان مورد استفاده قرار گیرد. در سال 2013 میلادی ستاره شناسان گزارش دادند که سیاره ای همانند زمین وجود دارد که قابل سکونت است. دانشمندان می گویند این سیاره که به نام کپلر 69 سی نامیده می شود، همانند سیاره های منظومه ی شمسی در مداری ویژه پیرامون یک ستاره میچرخد. این سیاره ی فرا منظومه ای احتمالأ نخستین سیاره ای است که در آن زندگی خارج از زمین وجود دارد. اما با این که مدارک عینی برای اثبات این قضیه وجود ندارد به هرحال جواب این سوال چندان هم سخت نیست.


مستند جهان آشکار – موجودات فضایی - مستند جهان آشکار – موجودات فضایی

 میدانیم که نور با سرعت 300 هزار کیلومتر بر ثانیه در حال حرکت است. حال اگر سرعت نور را در یک دقیقه، بعد در یک ساعت، یک روز و در نهایت 365 روز ضرب کنیم این فاصله عجیب و غریب مسافتی است که نور در یک سال می پیماید. نکته اینجاست که بر اساس آخرین یافته ها این خوشه ی کهکشانی یافت شده در فاصله ی 91/12 میلیارد سال نوری دورتر از زمین واقع شده است. آیا میتوانید وسعت کیهان را تصور کنید؟ یعنی اگر روزی انسان به تکنولوژی فوق پیشرفته ی نور دست بیابد و به وسیله ی آن سفر کند بازهم 13 میلیارد سال طول خواهید کشید تا به این کهکشان برسیم. آیا براستی در کیهانی به این عظمت، زمین تنها نقطه ی حیات است؟
مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه