حجم فایل: 647MB نوع : حجمی قیمت: 7,582 ریال افزودن به سبد خرید


مستند ماهی سیاه

مستند ماهی سیاه (Black Fish) محصول سال 2013 آمریکاست که توسط Gabriela cowperthwaite کارگردانی شده است. اولین نمایش این فیلم مستند در فستیوال فیلم سوئد در سال 2013 بوده که پس از آن این فیلم مستند نامزد جایزه BAFTA برای بهترین فیلم مستند شده است.

نهنگ در واقع جانوری آبزی است که به خانواده دلفین ها تعلق دارد و بزرگترین جاندار در میان دلفین سانان می باشد. نهنگ ها در سرتاسر آبهای جهان یافت می شوند از دریاهای قطبی گرفته تا دریاهای گرمسیری. این موجودات دریایی طیف گسترده ای از غذا را انتخاب می کنند اما بعضی از آنها تنها به دنبال یک غذا و طعمه خاص می روند. برخی از این نهنگ ها تنها ماهیان را به عنوان طعمه انتخاب کرده و از آنها تغذیه می کنند اما برخی دیگر پستانداران دریایی نظیر فک، شیردریایی، گراز دریایی و حتی نهنگ ها را به عنوان طمعه برگزیده و می خورند. نهنگ های قاتل در طبیعت دشمن ندارند و گاهاً کوسه های بزرگ را طعمه خود می کنند.

مستند ماهی مشکی در رابطه با نهنگ بزرگی به نام Tilikum"" است که در قفس نگهداری می شود و تاکنون باعث مرگ سه تن از مربیان خود شده است. این نهنگ قاتل در یکی از آکواریوم های معروف نیویورک مراقبت می شود. این مستند در واقع بیانگر مشکلاتی است که به دنبال نگهداری موجودات خطرناک در قفس به وجود می آید و روایت گر این مطلب است که این دلفین ها پس از تماشای شکار فرزندانشان در حیات وحش و یا زمانی که در پارک های ملی آنها را از هم جدا می کنند استرس زیادی تحمل می کنند.

این فیلم مستند به بررسی آثار برجای مانده برروی افرادی می پردازد که مورد حمله دلفین ها قرار گرفته اند و باافرادی که شاهد این صحنه ها بوده اند، مصاحبه می کند.
در واقع "گابریلا کوپرتایت "کارگردان این مستند خارق العاده به دنبال بیان این مسئله است که نگهداری دلفین ها یا سایر موجودات در قفس به منظور آموزش برای سرگرم کردن انسانها، کاری غیر معقول بوده و زیان های جبران ناپذیری به دنبال دارد.مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه