حجم فایل: 426MB نوع : حجمی قیمت: 4,992 ریال افزودن به سبد خرید


مجموعه نور احکام

مجموعه نور احکام

مجوعه نور احکام به آموزش احکام که مجموعه ای از دستورات عملی و فروع دین اسلام برای زندگی انسان است، می پردازد. این دستورات از سوی پروردگار به پیامبران وحی شده و آنان با ائمه معصوم، این دستورات را به انسان ها ابلاغ می نمودند.

برطبق مجموعه نور احکام، یادگیری احکام دینی می تواند به دو گونه تفصیلی و اجمالی تحقق یابد. یادگیری تفصیلی به تحصیل افراد در رشته های فقه جهت آموزش احکام دین با دلیل و استنباط گفته می شود و یادگیری اجمالی هم به آموزش مسائل دینی در حد نیاز اطلاق می گردد. از اینرو در این مجموعه بر اهمیت داشتن مرجع تقلید تاکید فراوانی شده است. از دیگر مسائلی که مجموعه نور احکام به آن پرداخته می توان به توضیح مطهرات و نجاسات اشاره نمود. شما با استفاده از این مجموعه انواع طهارت جهت انجام نماز که عبادتی بزرگ است را خواهید آموخت و درباره انواع نجاسات در دین اسلام نیز اطلاعات زیادی کسب خواهید کرد.

مجموعه نور احکام به توضیح انواع وضو مانند جبیره، ارتماسی و شرایط آنان، هم چنین نحوه صحیح گرفتن این وضوها می پردازد. لازم به ذکر است که این مجموعه با آموزش انواع غسل و نحوه صحیح انجام آن ها در یادگیری درست احکام دینی کمک فراوانی می نماید.

از دیگر موارد ذکر شده در مجموعه نور احکام می توان به مسئله پوشش و طهارت ظاهری هنگام عبادت اشاره نمود. علاوه بر توضیح احکام عبادات در این مجموعه به توضیح احکام معاملات و مسائلی مانند آداب خرید و فروش، اجاره، قرض و ... نیز پرداخته شده، زیرا اسلام تمامی انسان ها را به کار و تلاش و کسب روزی حلال دعوت نموده است. 

برطبق مجموعه نور احکام، یکی از محبوبترین کارها نزد پروردگار، ازدواج می باشد که در این مجموعه راجع به احکام ازدواج، خواستگاری، نامزدی و عقد توضیحات جامعی ارائه شده است. این توضیحات جامع می تواند به جوانان جهت انجام درست این امر مهم کمک فراوانی نماید.

مجموعه نور احکام بر آن است که با استفاده از امکانات موجود، بخش مهمی از احکام مورد نیاز عموم را به تصویر بکشد. کلیه درس های این مجموعه به صورتی تنظیم شده که براساس فتوای مراجع تقلید صحیح می باشد و منابع مورد استفاده نیز در پایان هر درس ذکر می گردد. به طور کلی این مجموعه شامل 97 فایل آموزش تصویری مسائل مختلف احکام عبادات و معاملات می باشد که توسط وب سایت 118فایل برای شما کاربران عزیز و گرامی گردآوری شده است. 
مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه