حجم فایل: 719MB نوع : حجمی قیمت: 8,426 ریال افزودن به سبد خرید


شهید ناهید فاتحی کرجو

شهید ناهید فاتحی کرجو

شهید ناهید فاتحی کرجو کسی است که توانایی خود را مثل مردان نشان داد، با غیرت و جلودار میدان بود. یک زن که خودش در برابر هجوم دشمن استقامت کرد و راه شهادت را انتخاب نمود.


شهید ناهید فاتحی کرجو 1

شهید ناهید فاتحی کرجو

شهید ناهید فاتحی کرجو در 4 تیر ماه سال 1344 در شهر سنندج چشم به جهان گشود. او بسیار با شهامت، خوش قلب، مسئولیت پذیر و با ایمان بود. شهید ناهید فاتحی کرجو از کودکی به نماز اهمیت فراوانی می داد و برای انجام آن تاکید بسیاری می نمود. او در کمک به دیگران هرگز کوتاهی نمی کرد و تا جایی که در توانش بود به اینکار می پرداخت. وی از همان دوران نوجوانی خود با بسیاری از گروه های مسلمان علیه رژیم پهلوی، همکاری داشت. او علاقه زیادی به امام خمینی داشته و همیشه آرزو می کرد که ایشان را از نزدیک ملاقات کند. شهید ناهید فاتحی کرجو جلسات مختلفی در مسجد جامع برگزار می کرد و با اشتیاق سخنرانی های امام را که از قبل آماده کرده بود، برای مردم حاضر در جلسه بیان می نمود و حتی یک نسخه از سخنرانی های مکتوب را، به آنان ارائه می کرد.

شهید ناهید فاتحی کرجو - شهید ناهید فاتحی کرجو

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به دلیل فروپاشی رژیم شاهنشاهی و از بین رفتن دولت مرکزی، وضعیت بغرنجی در کردستان حاکم شد. از اینرو با اوضاع اختناق آور کردستان، بستر آماده ای جهت فتنه گری مهیا شد. از طرفی، عناصر دشمن با تمام قوای خود وارد میدان شدند. در آن هنگام، به دلیل وجود گروهک های کومله و دموکرات، نهادهای انقلابی اجازه استقرار در کردستان را نداشتند که این امر منجر به آشوب در سطح منطقه گردید. نیروهای انقلابی نیز به صورت داوطلبانه از سراسر نقاط کشور، با همراهی مردم کردستان برای ایجاد امنیت به مبارزه با منافقین و جان فشانی پرداختند. در این میان زنان کرد هم پا به پای مردان مبارزه کردند تا از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع نمایند.

شهید ناهید فاتحی کرجو 1

شهید ناهید فاتحی کرجو - شهید ناهید فاتحی کرجو

ناهید فاتحی کرجو که یکی از فعالان انقلابی در کردستان محسوب می شد هم چنان به همکاری با برادران سپاه سنندج می پرداخت و نقش مهمی را در شناسایی چند تن از گروهک کنگره، ایفا می نمود. به دنبال این شناسایی، سرکرده های گروهک ملحد کومله، نسبت به شهید ناهید فاتحی کرجو کینه شدیدی پیدا کرده و در پی فرصتی جهت گرفتن انتقام از وی بودند تا اینکه ...مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه

  1. مستند حضرت مسیح Jesus Rise to Power
  2. مستند سید حسن نصرالله