حجم فایل: 650MB نوع : حجمی قیمت: 7,617 ریال افزودن به سبد خرید


انیمیشن علاء الدین

انیمیشن علاء الدین

انیمیشن علاء الدین یکی از خاطره انگیزترین کارتون های دوران کودکی می باشد. انیمیشن علاء الدین که بر اساس افسانه های شرقی در سرزمین های عربی رخ می دهد، داستان خیالی جوانی است که با دست پیدا کردن به چراغی جادویی و دست کشیدن به آن، غولی را ظاهر می کند که می تواند سه آرزوی او را برآورده کند. داستان انیمیشن علاء الدین بارها در افسانه ها مخصوصأ داستان های مشهور هزار و یک شب به صورت های مختلف تکرار شده است و چندین فیلم و انیمیشن بر اساس آن ساخته شده که مشهورترین آن ها انیمیشن علاء الدین ساخت کمپانی والت دیزنی است.


انیمیشن علاء الدین - انیمیشن علاء الدین 

انیمیشن علاء الدین در شهر خیالی عقربه اتفاق می افتد. در انیمیشن علاء الدین پادشاهی وجود دارد که سلطان خوانده می شود و وزیر او که نامش جعفر است انسانی خبیث است. جعفر به دنبال چراغ جادو در غار شگفتی هاست اما هرکسی نمی تواند به آن غار وارد شود. سلطان دختری دارد که جعفر قصد ازدواج با او را دارد اما دختر که اسمش یاسمین است، به این ازدواج راضی نیست. شخصیت اول انیمیشن علاء الدین جوانی خیابانی به نام علاء الدین است که اتفاقی شاهزاده یاسمین را در خیابان ملاقات می کند. علاء الدین به دستور جعفر زندانی می شود اما جعفر می گوید که علاء الدین اعدام شده است.

انیمیشن علاء الدین - انیمیشن علاء الدین 

انیمیشن علاء الدین چنین ادامه پیدا می کند که جعفر، علاء الدین را با لباس مبدل آزاد می کند و او را به غار می برد تا چراغ را برایش بیاورد که موفق می شود اما میمون علاء الدین چراغ را می دزدد. در همین هنگام است که علاء الدین با دست کشیدن روی چراغ با غول چراغ جادو مواجه می گردد که می تواند سه آرزوی او را برآورده کند. آرزوی اول او، تبدیل شدن به شاهزاده علی بابا است که پس از برآورده شدن، نزد سلطان می رود تا شاهزاده را تحت تاثیر قرار دهد. بر خلاف نصیحت غول در انیمیشن علاء الدین، او حقیقت را به شاهزاده نمی گوید و مشکلات آن ها از همین لحظه بیشتر می شود.

انیمیشن علاء الدین - انیمیشن علاء الدین 

نام فارسی: علاء الدین

نام لاتین: Aladdin

سال انتشار: 1992

امتیاز: 8/10

محصول کشور: آمریکا

زبان انیمیشن: انگلیسی

مدت زمان نمایش: 90 دقیقه

ژانر: انیمیشن، ماجراجویی و کمدی

کارگردان: Ron Clements, John Musker

صداپیشگان: Scott Weinger, Robin Williams, Linda Larkinمشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه