حجم فایل: 1136MB نوع : حجمی قیمت: 13,312 ریال افزودن به سبد خرید


انیمیشن سرمای خفته

انیمیشن سرمای خفته

انیمیشن سرمای خفته یک فیلم فانتزی متحرک آمریکایی بوده که توسط استودیوی «والت دیزنی» تولید شده و در سال 2013 انتشار یافته است. این انیمیشن الهام گرفته شده از داستان افسانه ای «هانس کریستین آندرسن» به نام «ملکه برفی» می باشد. 

داستان انیمیشن سرمای خفته در حالیکه تعدادی یخ شکن با همراهی پسری 8 ساله به نام «کریستوف» به جمع آوری یخ از روی دریاچه ای واقع در «آرندل» می پردازند، آغاز می گردد. «کریستوف» با گوزن شمالی خود که «اسون» نام دارد برای جمع آوری یخ از روی دریاچه منجمد در حد توان خود تلاش بسیاری می نماید. از طرفی دو شاهزاده خردسال به نام های «السا» و «آنا» در کاخ «آرندل» سکونت دارند. «السا» که سن بالاتری دارد، دارای نیرویی جادویی است که قادر به تولید برف و یخ می باشد.

یک روز «السا» به اصرار خواهرش «آنا» به برف بازی و ساختن آدم برفی با استفاده از قدرت جادویی اش در یکی از سالن های بزرگ کاخ می پردازد. آن ها نام آدم برفی ای که ساخته اند را «اولاف» می گذارند. در حین بازی، «السا» که قصد جلوگیری از سقوط «آنا» با استفاده از اشعه های یخی خود را دارد، ناگهان با برخورد یکی از اشعه ها به سر «آنا»، او بیهوش شده و رشته کوچکی از موهایش سفید می شود. پادشاه و همسرش برای بهبودی حال «آنا»، شبانه به همراه او و «السا» رهسپار «دره سنگ زنده» که محل زندگی موجوداتی سنگی با قدرت هایی خاص است، می گردند. آنان با از بین بردن خاطرات «آنا» که با سحر و جادوی «السا» رقم خورده بود، حال او را بهبود می بخشند. به گفته ترول ها یا همان موجودات سنگی، «السا» برای حفظ امنیت خود و خانواده اش باید سعی بر کنترل قدرت خود نماید. از اینرو، پادشاه و ملکه، اتاق دو خواهر را از یکدیگر جدا نموده و به «آنا» اجازه ورود به اتاق «السا» را نمی دهند. با این حال «آنا» هر روز پشت در اتاق «السا» از او تقاضای بازی با وی را کرده، اما «السا» از روی اجبار به او توجهی نمی کند.

در ادامه انیمیشن سرمای خفته شاهد از بین رفتن پادشاه و ملکه در طول طوفان دریا زمانیکه «السا» و «آنا» به سن نوجوانی رسیده اند، خواهید بود. پس از گذر سال ها، هنگامیکه «السا» به سن قانونی می رسد، تمام مردم و خدمه کاخ برای جشن تاج گذاری «السا» تدارکات مراسم باشکوهی را فراهم می نمایند. «السا» به دلیل اینکه شهروندان پادشاهی ممکن است پی به قدرت جادویی وی ببرند، بسیار وحشت زده می شود. در این میان «آنا» به صورت تصادفی با شاهزاده جزیره جنوبی به نام «هانس» آشنا شده و عاشق او می گردد. 

در ادامه داستان انیمیشن سرمای خفته خواهید دید که مراسم تاج گذاری «السا» انجام شده و «آنا» از ملاقات خواهرش بعد از سال ها بسیار خوشحال می شود. در طول مراسم، او به خواهرش درباره «هانس» گفته و از «السا» می خواهد تا اجازه ازدواج با «هانس» را به وی بدهد. اما با رد این درخواست از طرف «السا» کشمکشی بین آنان رخ داده که منجر به عصبانیت «السا» می گردد. او ناخواسته و از روی خشم و عصبانیت در جلوی چشمان عموم مردم با پرتاب اشعه ای بر روی زمین، تکه هایی از یخ را ایجاد می نماید. با اطلاع مردم از قدرت جادویی «السا» در مراسم، او به سمت کوه های شمالی فرار کرده و با ساختن کاخی از یخ، به زندگی انفرادی می پردازد. اما با رفتن او، شهر «آرندل» در زمستان ابدی فرو می رود. از اینرو «آنا» تصمیم به یافتن خواهرش «السا» را می گیرد و در طول سفر با اتفاقات عجیبی رو به رو می شود.

نام فارسی: سرمای خفته

نام لاتین: Frozen

تاریخ انتشار: 19 نوامبر 2013

امتیاز انیمیشن: 7.5/10 IMDb

محصول کشور: ایالات متحده آمریکا

زبان انیمیشن: دوبله فارسی (گلوری)

مدت زمان نمایش انیمیشن: 102 دقیقه

ژانر انیمیشن: کمدی | ماجراجویی

کارگردان: Chris Buck، Jennifer Lee

صداپیشه گان: Kristen Bell، Idina Menzel،  Jonathan Groff، Josh Gad، Santino Fontana
مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه