حجم فایل: 10854MB نوع : قیمتی قیمت: 1,526,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش کشت هیدروپونیک

درباره آموزش کشت هیدروپونیک

کشت هیدروپونیک یا آب کشت یک روش جدید و مدرن است که گیاهان به جای آن که در خاک پرورش یابند در آب و مواد معدنی پرورش داده می‌شوند. در فضای خانه یا گلخانه می‌توانید بدون توجه به دما و شرایط آب و هوایی در فصول مختلف هر نوع گل و گیاهی را پرورش دهید و اگر روش کشت هیدروپونیک را انتخاب کنید قادر خواهید بود در زمان کمتر محصول با کیفیت تری را تولید کنید. مزایای کشت هیدروپونیک نسبت به روش سنتی شامل کاهش مصرف آب، افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه و غیره می‌شود. به دلیل مزایای بالای این روش آموزش کشت هیدروپونیک با بیش از 9 ساعت ویدئو آموزشی به زبان انگلیسی همراه با زیرنویس فارسی تحت الفظی در سایت 118 فایل ارائه شده که می‌توانید به صورت لینک دانلود و یا دی‌وی‌دی مجموعه را درب منزل تحویل بگیرید. در آموزش کشت هیدروپونیک بیشتر با مقدمات کاشت آشنا خواهید شد به گونه‌ای که صفر تا صد کار را فرا خواهید گرفت و آمادگی لازم برای شروع کشت را به دست می‌آورید. در ابتدای آموزش کشت هیدروپونیک به طور جامع با هیدروپونیک آشنا می‌شوید و سپس برآورد هزینه، ابزار و لوازم مورد نیاز توضیح داده می‌شود. پاسخ به سوالات پرتکرار هنگام شروع به کار، هفت اشتباه هنگام شروع به کار، جلوگیری از پنج اشتباه رایج، نحوه مدیریت گلخانه در روزهای کوتاه سال، مدیریت آفات و ساخت اسپری ضد حشره در بخش مقدمه‌ای بر هیدروپونیک بیان می‌شود تا همه سوالات علاقمندان در مورد این روش پاسخ داده شود؛ همچنین نکات بهداشتی از جمله جلوگیری از زدن جلبک در سیستم کشت هیدروپونیک، پوسیدگی ریشه گیاه و غیره آموزش داده شده است. علاوه بر آب و مواد معدنی مورد نیاز، نور عاملی مهم در رشد گیاه است که در کشت هیدروپونیک از لامپ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که در این مجموعه نحوه نورپردازی در هیدروپونیک، زمان تعویض لامپ‌های رشد، اهمیت نور در رشد بذر و راهنمای انتخاب بهترین لامپ رشد بیان شده است. آب پایه و اساس کار این سیستم بوده از این رو در آموزش کشت هیدروپونیک PH آب، زمان تعویض آب منبع، EC، TDS،  PPMو غیره به صورت تئوری و عملی آموزش داده می‌شود. در بخش‌های انتهایی مجموعه، کودهای هیدروپونیک مورد بررسی قرار گرفته و همچنین به سیستم‌های کشت ، دانه و بذر در هیدروپونیک پرداخته شده است.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


آموزش کشت هیدروپونیک برای چه کسانی مناسب است؟

آموزش کشت هیدروپونیک برای افرادی که هیچ شناختی به این روش مدرن ندارند و می‌خواهند در زمان اندک تمامی اصول و قواعد را فرابگیرند مفید و کاربردی است. علاوه بر افراد تازه کار، آموزش کشت هیدروپونیک برای گلخانه‌دارانی که به روش هیدروپونیک کشت می‌کنند هم مناسب بوده، زیرا نکات بسیار مهمی در مورد میزان نور در هر فصل از سال، کود مناسب، میزان PH و مواد مورد نیاز بیان شده تا بتوانند محصولی با کیفیت بالا تولید کنند. جالب است بدانید که حجم محصول برداشتی از این روش به نسبت روش سنتی (کشت در خاک) بیشتر بوده و در نتیجه می‌توانید درآمد بیشتری را با کمک آموزش کشت هیدروپونیک به دست آورید. گلخانه دارانی که هنوز کشت در خاک را انجام می‌دهند، توصیه می‌کنیم آموزش کشت هیدروپونیک را تهیه کنند تا با شناخت این روش بتوانند با تغییر سبک کشت، درآمد خود را به طور چشمگیری افزایش دهند.


چرا آموزش کشت هیدروپونیک را فرا بگیریم؟

کاهش هزینه‌ها، افزایش تولید و کیفیت بالا از مهم‌ترین دلایلی به شمار می‌رود که سبب شده بسیاری از تولیدکنندگان به آموزش کشت هیدروپونیک نیازمند باشند. و از آن جا که شناسایی آفت ها در خاک بسیار دشوار بوده، موجب شده روش هیدروپونیک بیشتر مورد توجه قرار گیرد، زیرا در این روش شناسایی آفت راحت تر صورت گرفته و می‌توانید مواد معدنی را به میزان کافی در اختیار گیاه قرار دهید تا از صدمات احتمالی سریع‌تر جلوگیری کنید. در آموزش کشت هیدروپونیک اصول و پایه کار را فراخواهید گرفت. یک دلیل مهم در فراگیری این مجموعه بازده بالایی محصولات کشاورزی می‌باشد و توصیه می‌کنیم به کشاورزان و گلخانه داران برای آن که بتوانند در طول سال چندین بار برداشت محصول داشته باشند حتماً آموزش کشت هیدروپونیک را مشاهده کنند. اگر هم هیچ شناختی به نحوه کار ندارید آموزش کشت هیدروپونیک به طور جامع و گام‌به‌گام تمامی مراحل و وسایل مورد نیاز را آموزش می دهد.

در پایان آموزش کشت هیدروپونیک چه اتفاقی می افتد؟

در انتهای آموزش کشت هیدروپونیک علاقمندان و گلخانه‌داران با مقدماتی از قبیل هیدروپونیک چیست؟، معرفی لوازم مورد نیاز، جلوگیری از پنج اشتباه رایج، نحوه مدیریت گلخانه در روزهای کوتاه سال و غیره آشنا خواهند شد و پس از شناخت مقدمات، نورپردازی، آب، بررسی کودها، بیماری‌ها و مشکلات محتمل در این سیستم، سیستم‌های کشت، دانه و بذر در کشت هیدروپونیک را فرا می‌گیرند. علاقمندان توجه داشته باشند برای شروع کشت هیدروپونیک نیازمند برآورد هزینه‌های اولیه هستند که در این مجموعه تمامی هزینه‌های گلخانه هیدروپونیک توضیح داده شده تا بتوانند براساس سرمایه‌ای که برای کار در نظر گرفته‌اند ابزارهای موردنیاز را خریداری و کار خود را شروع کنند. درآمدی که از گلخانه به روش کشت هیدروپونیک به دست خواهید آورد به نوع محصول وابسته است، زیرا هر محصول در بازه خاصی به عمل می‌آید که به طور میانگین در هر ماه بین 1 الی 2 میلیون تومان در سال اول سود خواهید کرد.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


بازار کار آموزش کشت هیدروپونیک چگونه است؟

در گلخانه‌ها شرایط را به گونه‌ای می‌توان فراهم کرد که در یک سال دو الی سه بار محصولات کشاورزی را برداشت کرد. عواملی مانند دما، آب، نور و کود شرایط رشد گیاهان و محصولات کشاورزی است که با توجه به این عوامل قادر خواهید بود در طول یک سال چندین بار برداشت داشته باشید البته اگر با آموزش کشت هیدروپونیک پیش بروید علاوه بر تعداد برداشت سالانه، حجم بیشتری از محصولات را برداشت خواهید کرد. توجه داشته باشید برای هر صد متر کشت هیدروپونیک نیاز به سرمایه 4 الی 5 میلیون تومانی دارید. توصیه می‌کنیم پس از تامین سرمایه ابتدا محصولاتی را به روش کشت هیدروپونیک پرورش دهید که زود بازده بوده، یعنی در کمتر از یک دو ماه بتوانید درآمد کسب کنید.

سرفصل‌های آموزش کشت هیدروپونیک داخل این مجموعه:

•    مقدمه ای بر هیدروپونیک
•    نورپردازی در هیدروپونیک
•    آب در هیدروپونیک    
•    بررسی کودها در هیدروپونیک
•    سیستم‌های کشت در هیدروپونیک
•    دانه و بذر در هیدروپونیکمشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه