حجم فایل: 9451MB نوع : قیمتی قیمت: 886,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش چرتکه

درباره آموزش چرتکه

چرتکه یکی از قدیمی ترین ابزارها برای محاسبات ریاضی بوده که طی سالیان متوالی مورد استفاده بشر قرار گرفته است و با استفاده از آن چهار عمل اصلی (ضرب، تقسیم، جمع، تفریق) را انجام میدهند. وب سایت 118 فایل با مجموعه آموزش چرتکه برای کودکان این امکان را برای شما فراهم می کند تا به فرزند خود در سنین 7 تا 12 سال چهار عمل اصلی ریاضی به همراه جذر گرفتن را آموزش دهید. مجموعه آموزش چرتکه با بیش از 10 ساعت فیلم آموزشی تمامی مباحث و سرفصل های آموزشی چرتکه به کودکان را از مقدماتی تا پیشرفته با بیانی ساده به فرزندان شما ارائه می دهد که در پایان این مجموعه فرزند شما توانایی انجام جمع و تفریق اعداد با تعداد رقم بالا و همچنین ضرب و تقسیم اعداد سه رقمی و کمتر را خواهد داشت. آموزش چرتکه برای کودکان با آموزش گام به گام و بیانی شیوا و جذاب به ارائه آموزش ها پرداخته تا فرزندان شما راحت تر بتوانند با آموزش ها ارتباط برقرار کرده و محاسبات با چرتکه را با سرعت بالاتر و دقت بیشتری فرا بگیرند. یکی از مشکلاتی که در اکثر آموزش های چرتکه برای کودکان وجود دارد، طریقه ی فیلم برداری است که مجموعه  آموزش چرتکه برای کودکان این مشکل را حل کرده و تمامی واسطه های اطراف را حذف کرده و تمرکز اصلی آموزش چرتکه برای کودکان را روی خود چرتکه قرار داده و تنها عاملی که بین فرزند شما و آموزش قرار گرفته تنها چرتکه است که بدین ترتیب فرزند شما مشتاق تر بوده تا آموزش را هرچه سریع تر فرا گرفته و به تمرین بپردازد.


  

چرا باید مجموعه آموزش چرتکه را فرا بگیریم؟
از آنجایی که به تازگی آموزش چرتکه رواج پیدا کرده، فرزند شما می تواند با فراگیری کامل علم چرتکه و محاسبات ریاضی با چرتکه بسیار جلوتر از سایرین باشد. شما با آموزش چرتکه به فرزند خود کمک فراوانی در شکوفا شدن استعداد او در علم ریاضی و همچنین تقویت ضریب هوشی او خواهید کرد. به طور کلی میتوان مزایای یادگیری علم چرتکه را به 12 مورد توصیف کرد که شامل موارد زیر میباشد:
1)    افزایش مهارت های حرکتی: با استفاده از چرتکه دست و انگشت شروع به کار میکنند و مغز را وادار به کارایی میکند همچنین به ارگان های حسی کمک میکند.
2)    بهبود مهارت محاسبه: برای بیشتر مردم محاسبه اعداد چند رقم در چند رقم بسیار دشوار است اما کار با چرتکه و نوع محاسبه با آن کار را آسان میکند.
3)    افزایش تمرکز: بیشتر کودکان تمرکز کافی بر روی برخی مسائل ندارد بر این اساس می گویند که افزایزش تمرکز در کودکان غیرممکن است، اما چرتکه برای کودکان می تواند وسیله ی خوبی برا افزایش آن باشد.
4)    بهبود توانایی حل مسائل: آموختن از طریق چرتکه برای کودکان، توانایی انجام مسائل سخت را فراهم میکند و میتوانند در زندگی روزمره خود از آن استفاده کنند.
5)    بهبود قدرت حافظه: کار با مهره های چرتکه باعث بهبود آن شده و بعد از مدتی پیشترف در یادگیری چرتکه ، کودک شما می تواند محاسبات را بدون استفاده از چرتکه، بلکه به طور ذهنی انجام دهد.
6)    کاهش استرس: چرتکه برای کودکان علاوه بر اثرات فکری، می تواند بر بعد روحی نیز تاثیر گذار باشد که از جمله این اثرات کاهش استرس می باشد.
7)    اعتماد به نفس: چرتکه برای کودکان باعث تاثیر زیادی بر روی اعتماد به نفس شده همانند زمانی که آموختن ریاضی اعتماد به نفس را بالا می برد.


 

آموزش چرتکه برای چه کسانی مناسب است؟
میزان فعالیت مغز و یادگیری، در زمان رشد کودک بیشتر است و بهترین زمان برای آموزش همین موقع است که از سن های 4 تا 14 سالگی است. مجموعه آموزش چرتکه برای کودکان به گونه ای طراحی شده تا کودکان در سنین 7 تا 12 سال هم بتوانند مطالب را درک کنند. مربیان و معلمان هم میتوانند با فراگیری این مجموعه به پیشرفت کودکان کمک کنند و حتی به آن ها آموزش دهند زیرا کمتر کسانی کار با چرتکه را آموزش می دهند پس میتوانید جزو معدود افرادی باشید که چرتکه برای کودکان را تدریس می کنند.


در پایان مجموعه آموزش چرتکه چه اتفاقی می افتد؟
در پایان آموزش چرتکه، فرزند شما قادر به چرتکه زدن، گرفتن آن در دست، شیوه خواندن چرتکه، آموزش جمع و تفریق اعداد مکمل، تمرین زدن اعداد 1 تا 100 برای سریع کار کردن با چرتکه، آموزش ضرب و تقسیم که شامل مواردی از قبیل ضرب اعداد ساده تا اعداد اعشاری و گویا، تقسیم اعداد چندرقمی و گویا، آموزش چرتکه زدن اعداد رادیکالی که شامل نحوه خواندن آن و طریقه بدست آوردن ریشه های اعداد خواهد بود. فرزند شما طریقه محاسبه ی سریع با چرتکه را فرا میگیرد تا بتواند چهار عمل اصلی محاسبات ریاضی را به سریع ترین روش ممکن انجام دهد. این مجموعه شامل آموزش خانواده برای هدایت فرزند در آموزش چرتکه، نحوه جمع و تفریق اعداد با رقم های بالا، ضرب و تقسیم اعداد سه رقمی با چرتکه و یا به صورت ذهنی به فرزند شما می باشد، همچنین نمونه سوالاتی دارد تا کودک شما بتواند تمریناتی مبنی بر یادگیری داشته و علاوه برآن با گذشت زمان، با علاقه و  تمرین مداوم به موسسات محاسبات ذهنی آی کیو مس (IQMAS) و یو سی مس (UCMAS) پیوسته و در مسابقات چرتکه برای کودکان در سطح شهر و کشور شرکت و افتخار آفرینی کند.
سرفصل های آموزشی مجموعه آموزش چرتکه
•    آموزش اولیه چرتکه
•    آموزش جمع و تفریق به همراه تمرینات تکمیلی
•    آموزش چرتکه به خانواده
•    آموزش ضرب با چرتکه
•    آموزش تقسیم با چرتکه
•    آموزش اعداد رادیکالی

مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه