حجم فایل: 7147MB نوع : قیمتی قیمت: 1,340,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش پرورش ماهی خاویار

درباره آموزش پرورش ماهی خاویار

در بین ماهیانی که انسان تا کنون اقدام به صید آن ها کرده است، ماهیان خاویاری از نظر غذایی با ارزش ترین آنان محسوب شده و با توجه به صید بی رویه نسل این نوع ماهی رو به انقراض می باشد. وجود شرایط محیطی مناسب برای پرورش در ایران و موضوعاتی دیگر باعث شده تا ایران پس از روسیه دومین کشور تولید کننده خاویار در جهان به شمار رود. پرورش ماهیان خاویاری و تولید خاویار شرایط، دانش و مهارت خاص خود را میطلبد که طبیعتاً شما برای شروع به کار پرورش ماهیان خاویاری باید آن ها را فرا بگیرید.

آموزش پرورش ماهی خاویار با بیش از 3 ساعت ویدئو به معرفی ماهی خاویاری، خاویار، انواع ماهیان خاویاری، سن بلوغ و تخم ریزی، انواع لقاح، نکات اولیه برای شروع کار پرورش ماهی، اصول بهداشتی مزارع و بیماری های ماهیان خاویاری، انواع سیستم های پرورشی، انواع استخر های پرورشی و غیره پرداخته است که در ادامه توضیح بیشتری داده خواهد شد.

 اکثر آموزش های ارائه شده در این مجموعه به زبان فارسی و مبتنی بر متن بوده و تنها در قسمت هایی از آموزش پرورش ماهی خاویار ویدئو به زبان انگلیسی همراه با زیرنویس فارسی ارائه شده است. آموزش پرورش ماهی خاویار در ابتدا به معرفی کسب و کار پرورش ماهی خاویار پرداخته و شرایط و ملزومات اولیه برای شروع به پرورش ماهی خاویار را بیان کرده است. در ادامه آموزش پرورش ماهی خاویار به معرفی ماهیان خاویاری، خاویار، آشنایی با سن بلوغ و فصل تخم ریزی ماهیان خاویاری، انواع لقاح و غیره پرداخته است. نکات اولیه برای شروع پرورش ماهی، اصول بهداشتی مزارع و بیماری های ماهیان خاویاری، انواع سیستم های پرورشی، انواع استخرهای پرورشی، روش های صید و جمع آوری مولدین، نحوه حمل و نقل مولدین، طریقه ساختن خاویار، تجهیزات و ادوات مورد نیاز، جدول خلاصه طرح مالی، ساخت فیلترهای آب در خانه به روش آسان، نحوه ساخت انواع استخر برای پرورش ماهی و غیره از دیگر موضوعاتی است که در آموزش پرورش ماهی خاویار ارائه شده است.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


 آموزش پرورش ماهی خاویار برای چه کسانی مناسب است؟

شاید اگر بخواهید یکی قطب های پرورش ماهی خاویار در ایران را نام ببرید به یکی از استان های شمالی کشور و یا استانی با منابع آبی فراوان اشاره کنید اما در این سال ها قم استانی در دل کویر در پرورش ماهیان خاویاری پیش رو بوده است. این موضوع نشانگر این است که پرورش ماهیان خاویاری در حوضچه های مصنوعی در هر جایی امکان پذیر می باشد و تنها باید شرایط محیطی لازم را در استخرهای پرورش فراهم کرد. آموزش پرورش ماهی خاویار قدم به قدم پیش رفته و تمامی ملزومات و شرایط لازم برای شروع کسب و کار پرورش ماهی خاویار، تولید محصول و نحوه فروش و کسب درآمد از این حوزه را بیان کرده است. پس اگر به دنبال یادگیری این حرفه و شروع یک کسب و کار فوق العاده پرسود هستید، آموزش پرورش ماهی خاویار برای شما مناسب می باشد.


چرا آموزش پرورش ماهی خاویار را فرا بگیریم؟

همانطور که پیش از این گفته شد صید بی رویه ماهیان خاویاری توسط افراد سودجو باعث در خطر انقراض قرار گرفتن این ماهیان با ارزش شده است از این رو با گسترش استخرها و حوضچه های مصنوعی پرورش ماهیان خاویاری تلاش شده است تا در کنار حفظ چرخه زندگی این ماهیان با ارزش، با صادرات محصولات با ارزش خاویار به خارج از کشور به کارآفرینی و ارزآوری به کشور کمک شود. بزرگترین بازار هدف برای خاویار خارج از ایران وجود دارد از این رو با صادرات این محصول می توان درآمد فوق العاده ای کسب کرد.


در پایان آموزش پرورش ماهی خاویار چه اتفاقی می افتد؟

آموزش پرورش ماهی خاویار در ابتدا به معرفی پرورش ماهیان خاویاری، شرایط و ملزومات شروع پرورش ماهی خاویار، سرمایه لازم و هزینه های جاری، نحوه فروش و کسب درآمد از پرورش ماهی خاویار و غیره پرداخته است. در ادامه شما با انواع ماهیان خاویاری، فصل تخم ریزی، سن بلوغ و تخم ریزی، انواع لقاح، نکات اولیه برای شروع پرورش ماهی، اصول بهداشتی مزارع و بیماری های ماهیان خاویاری، انواع سیستم های پرورشی، انواع استخر های پرورشی و نحوه ساخت آن، روش های صید و جمع آوری مولدین، نحوه حمل و نقل مولدین، طریقه ساختن خاویار، تجهیزات و ادوات مورد نیاز، میانگین و حداکثر وزن ماهیان خاویاری، بازارکار و مرجع خرید خاویار، جدول خلاصه مالی طرح، شرایط و محیط مناسب برای نگهداری ماهیان خاویاری، نحوه ساخت فیلترهای آب در خانه و غیره آشنا می شوید. در پایان آموزش پرورش ماهی خاویار با فراگیری کامل دانش پرورش این نوع ماهی، مطالعه و تحقیق بیشتر، مشاوره گرفتن از افراد با تجربه و متخصص در این حوزه و غیره می توانید به شروع فعالیت در زمینه پرورش ماهی خاویار بپردازید.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


بازار کار پرورش ماهی خاویار

برای شروع کسب و کار پرورش ماهی خاویار میزان سرمایه اولیه، نیروی انسانی لازم، شرایط و ملزومات پرورش ماهی خاویاری، سایر هزینه های جاری و نحوه کسب درآمد و پلن درآمدی در آموزش پرورش ماهی خاویار به طور کامل بیان شده است. در پرورش ماهی خاویار شما می توانید با تولید و فروش سه محصول لارو، بچه ماهی خاویار، ماهی خاویار ماده، گوشت ماهی خاویار و خاویار کسب درآمد داشته باشید. همچنین از پوست ماهی خاویار برای لباس شنا و صنعت چرم سازی، غضروف ماهی در مواد اولیه چسب صحافی و داروهای پزشکی و غیره نیز استفاده می شود. مهم ترین موضوع در کسب و کار پرورش ماهی خاویار موضوع صادرات آن به سایر کشورها می باشد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، ترکیه، اروپا و امریکا مهم ترین بازارهای هدف خاویار محسوب می شوند. پرورش ماهی خاویار با تمام سختی ها و هزینه های زیادی که دارد اما در طولانی مدت باعث ایجاد سودهای کلان و میلیاردی می شود هر چند در کوتاه مدت هم می توان با فروش گوشت ماهی خاویار، لارو و بچه ماهی هم به درآمد خوبی دست یافت.


سرفصل های آموزشی پرورش ماهی خاویار

•    شرایط و ملزومات شروع کسب و کار پرورش ماهی خاویار

•    ماهی خاویاری چیست؟ خاویار چیست؟

•    انواع ماهیان خاویاری

•    فصل تخم ریزی

•    سن بلوغ و تخم ریزی

•    انواع لقاح

•    نکات اولیه برای شروع کار ماهی گیری

•    اصول بهداشتی مزارع و بیماریهای ماهیان خاویاری

•    انواع سیستم های پرورشی

•    انواع استخرهای پرورشی

•    روش های صید و جمع آوری مولدین

•    نحوه حمل و نقل مولدین

•    طریقه ساختن خاویار

•    مشکلات صنعت خاویار

•    فواید و خواص محصول

•    تجهیزات و ادوات مورد نیاز

•    میانگین و حداکثر وزن ماهیان خاویاری

•    مزیت های تولید محصول

•    بازار کار، مرجع خرید خاویار

•    جدول خلاصه مالی طرح

•    شرایط و محیط مناسب برای نگهداری ماهیان خاویاری

•    ساخت فیلتر های آب در خانه و به روش آسانمشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه