حجم فایل: 657MB نوع : حجمی قیمت: 7,699 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش هاپکیدو

هاپکیدو ، هنر رزمی پويايي است ،که به کودکان کمک میکند تا با فراگیری علم وادب ، دوست داشتن دیگران و روحیه هماهنگی در زندگی با افراد دیگر ، در قرن بیست و یکم گامی به جلو بردارند.

آمادگی جسمانی ، ضربات متنوع و تخریبی دست و پا ، تکنیکهای قفل مفاصل ، شناسایی نقاط حساس و عصبی بدن ، پرتاب ، نگهداشتن ، تکنیکهای پلیسی ، آموزش و دفاع در مقابل انواع سلاح سرد ، روشهای نوین مبارزات آزاد ، مبارزات زمینی ، تعمق ومعالجه و ... می باشد.

دانش آموزانی که در هنر رزمی هاپکیدو مشغول تحصیلند ، توانایی جسمانی و اعتماد به نفس ، توانایی محافظت از خود ، حس تعاون و جوانمردی ، تمرکز تعادل ، امکان برقراری ارتباط با دانش آموزان دیگر و داشتن اوقات خوش را در خود ارتقاء می دهند.

مراحل درجه بندی هاپکیدو

ماده 1 - تکنیکهای هاپکیدو از ابتدا تا کمربند مشکی در 9 مرحله یا 9 GUP و 7 كمربند سفيد ، زرد ، نارنجي ، سبز ، آبي ، قرمز و مشكي خلاصه شده است که هنرجوی هاپکیدو باید آنرا پشت سر بگذارد .
تبصره - البته رنگ وتعداد کمربندها با توجه به سازمانهای مختلف هاپکیدو تفاوت دارد اما پشت سر گذاشتن 9 GUP تا کمربند مشکی برابر با مقررات فدراسيون جهاني درهمه آنها صدق می کند.

ماده 2 - برای اخذ دان ،ضروريست علاوه بر فراگیری تکنیکهای مربوطه ، مدت توقف از یک دان به دان دیگر با لحاظ شرایط سنی مندرج در زير رعایت گردد. به عنوان مثال برای دریافت دان 2 می بایست از تاریخ دان 1 ، یک سال گذشته و حداقل سن 16 سال باشد .

ماده 3 - شرايط و مراحل برگزاري آزمون توسط نمايندگان و مربيان
عضويت رسمي و فعال در انجمن هاپكيدو به عنوان نماينده و مربي
رعايت مقررات و آيين نامه ارتقاء درجه انجمن هاپكيدو
كسب مجوز از انجمن هاپكيدو ايران

استفاده از ممتحن رسمي و مورد تاييد انجمن هاپكيدو


ماده 4 - شرايط ممتحن
داشتن حداقل 20 سال سن

عضو رسمي و فعال انجمن بوده و در رويداهاي فني انجمن حضور فعال داشته باشد.
گذراندن دورهاي تئوري و عملي لازم و دريافت كارت ممتحن از انجمن هاپكيدو
داشتن حكم فني حداقل دان 2 ( براي آزمون كمربند زرد تا قرمز )
داشتن حكم مربيگري حداقل درجه 3 مورد تاييد سازمان تربيت بدني
براي آزمون دان يك (1) توسط نمايندگان استانها داشتن حداقل دان 3 و حضور يك نفر عضو كميته فني و نماينده انجمن هاپكيدو كه داراي حكم ممتحن درجه يك باشند الزامي ميباشد. آزمون دان دو به بالا برابر با تقويم ورزشي با حضور رئيس انجمن( سبك )هاپكيدو برگزار ميگردد.
صدوركليه احكام فني بر اساس آيين نامه انجمن و با هماهنگي فدراسيون مربوطه ميباشد.
تذكر: مسئولان برگزاري آزمون موظفند اسامي قبول شدگان را(در فرم مربوط به درخواست احكام ) جهت صدور احكام به مركزيت انجمن حداقل دو هفته پس از تاريخ برگزاري آزمون ارسال نمايند ، در غير اين صورت آزمون فوق از درجه اعتبار ساقط مي باشد.2 می بایست از تاریخ دان 1 ، یک سال گذشته و حداقل سن 16 سال باشد .

مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه