حجم فایل: 1802MB نوع : قیمتی قیمت: 675,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش شطرنج

درباره مجموعه آموزش شطرنج

شطرنج یک بازی (ورزش' >ورزش) دونفره است که روی یک صفحه اصلی شطرنجی توسط مهره های متفاوت مانند شاه، وزیر، سرباز و غیره انجام می شود.

بازی شطرنج از 3 بخش، ابتدا، وسط و پایان بازی تشکیل شده که هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. هدف بازی شطرنج مات کردن شاه حریف می باشد همچنین در شطرنج امکان پایان اختیاری درصورت تسلیم شدن یکی از طرفین وجود دارد . هرکدام از مهره های شطرنج دارای تاکتیک ها و جنبش های خاصی مانند حرکت قلعه، چنگال، آچمز، ترفیع پیاده و آن پاسان و غیره می باشند.

پیشینه ی بازی شطرنج به سده 6 میلای و شرق آسیا (هندوستان) بر میگردد. بازی شطرنج در زمان خسرو انوشیروان ساسانی به ایران معرفی شد و با فتح قلمرو ساسانیان توسط اعراب در جهان اسلام نیز رایج شد و نامش از چَتَرَنگ که ریشه ی سانسکریتی می باشد به شطرنج تغییر کرد . اروپا و روسیه در قرن نهم میلادی با شطرنج آشنا شدند ورفته رفته موجب تغییراتی در حرکت مهره ها و سرعت بازی شدند. در اواخر قرن نوزدهم رقابت قهرمانی شطرنج در سطح جهانی بنا شد. رقابت های بین المللی شطرنج با شروع جنگ جهانی دوم متوقف شد و پس از آن فیده مسولیت برگزاری آن را به عهده گرفت و تا به امروز 170 فدراسیون ملی عضو فیده شده اند.

مجموعه آموزش شطرنج با بیش از 4 ساعت ویدئو به زبان انگلیسی همراه با زیرنویس فارسی، به آموزش شطرنج پرداخته است. این مجموعه در ابتدا مقدمات اولیه شطرنج، آشنایی با مهره های شطرنج و اصطلاحات شطرنج را به شما ارائه می دهد سپس در ادامه با  قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج، راه های سریع کیش و مات و حرکت های طلایی در شطرنج آشنا خواهید.

در مجموعه آموزش شطرنج شناسایی ترکیب های شطرنج ، بهترین مجموعه های شطرنج، طریقه چینش صفحه شطرنج، آشنایی با انواع مهره ها مثل شاه و وزیر و اسب و غیره، اصطلاحاتی مانند گامبیت، نردبان کیش ومات، کیش و مات خفه کن، مانور جفت گیری بلک برن، حمله رعد آسا در شطرنج، زوگزاگ در شطرنج، مبانی شطرنج ایتالیایی، ممبانی شطرنج روی لوپز، مبانی دفای سیسیلی، چهار اشتباه متداول در شطرنج، هشت اشتباه مرگ باردر شطرنج ، تاکتیک های سیخ کباب، تاکتیک محاصره، تاکتیک عقب نشینی برتر، تاکتیک چنگال اسب و کیش مات در چهار حرکت بخشی از آموزش هایی است که فرا خواهید گرفت.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


مجموعه آموزش شطرنج برای چه کسانی مناسب است  ؟

مجموعه آموزش شطرنج برای تمامی علاقه مندان با رده های سنی مختلف مناسب می باشد حتی اگر آشنایی با بازی شطرنج ندارید با توجه به سرفصل های آموزشی این مجموعه به طور کامل مسلط خواهید شد.
بازی هایی مانند شطرنج ذهن را به چالش می کشد و موجب فعال شدن هردو نیمکره چپ و راست می شود. این بازی موجب افزایش ضریب هوشی و جلوگیری از آلزایمر در سنین بالا می شود. اگربه دنبال روشی برای افزایش ضریب هوشی کودکان تان هستید ازآموزش های این مجموعه می توانید کمک بگیرید.
بازی شطرنج همچنین برای کمک به توانبخشی بیمارانی که دچار سکته مغزی یا هرحادثه ای دیگری که موجب ناتوانی جسمی و یا سایر بیماری ها مانند اوتیسم و اسکیزوفرنی نیز مناسب می باشد.

مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


چرا شطرنج را فرا بگیریم ؟

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام العمر می باشید بازی شطرنج بهترین پیشنهاد برای شما می باشد. بازی شطرنج باعث افزایش ضریب هوشی افراد می شود . با افزایش سن به همان اندازه که به ورزش' >ورزش های حرکتی برای حفظ سلامتی نیاز دارید ورزش' >ورزش های ذهنی و تمرین دادن به مغز نیز دارای اهمیت می باشد . همچنین برای رشد خلاقیت تان شطرنج را توصیه می کنیم. از طرفی شطرنج باعث تقویت تمرکز و آرامش عمیق و بهبود حافظه می شود. کودکانی که از سنین پایین با شطرنج آشنا می شوند در سال های بعد و در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت.


در پایان مجموعه آموزش شطرنج چه اتفاقی می افتد؟

مجموعه آموزش شطرنج با مقدمات اولیه بازی شطرنج، یادگیری نماد های شطرنج، شناسایی ترکیب های شطرنج، آشنایی با سرباز، قلعه و فیل  و غیره آغاز می شود و در ادامه به اصطلاحاتی مانند شبه قربانی قانونی، فضا در شطرنج ، سرعت در شطرنج  می پردازد و سپس قوانین شطرنج مانند حرکات قانونی و غیرقانونی شطرنج، قانون های خاص شطرنج، ارتقای رتبه سرباز به وزیر و... رابیان میکند . در پایان به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره می پردازد.


مشاوره رایگان قبل از ثبت نام دوره آموزشی: 28423118-021


سرفصل های آموزشی مجموعه آموزش شطرنج

•    مقدمات اولیه شطرنج
•    معرفی مهره های شطرنج
•    اصطلاحات شطرنج
•    قوانین شطرنج
•    اشتباهات رایج در بازی شطرنج
•    حرکت های طلایی در شطرنج
•    راه های سریع کیش و ماتمشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه

  1. آموزش شطرنج کاسپاروف
  2. مستند زندگی بابی فیشر