حجم فایل: 7475MB نوع : حجمی قیمت: 87,598 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش ساخت بن سای

آموزش ساخت بن سای

آموزش ساخت بن سای هنر باستانی شرق آسیا یعنی چین است. برای آموزش ساخت بن سای ابتدا باید با خود بن سای (bonsai) آشنا شویم. آموزش ساخت بن سای مربوط به گیاه خاصی نیست، در واقع آموزش ساخت بن سای را می توان در مورد اغلب درخت ها پیاده کرد. آموزش ساخت بن سای، یک درخت معمولی است که با روش هایی خاص مانند برید شاخه های اضافه و تعیین محدوده ی ریشه، در اندازه ی مینیاتوری یک گلدان نگهداری می شود. نکته ی مهم در آموزش ساخت بن سای این است که بن سای یک درخت کاملا طبیعی و زنده است و نیاز به نور، خاک، آب و مواد غذایی دارد. آموزش ساخت بن سای هنری است که نیاز به حوصله ی فراوان دارد زیرا حداقل چند سال برای رسیدن به زیبایی و اندازه ی مورد نظر خود زمان نیاز دارد اما وقتی به حد کافی رشد و ثبات برسد، می تواند صدها سال عمر کند.


آموزش ساخت بن سای - آموزش ساخت بن سای

آموزش ساخت بن سای ریشه در این حقیقت علمی دارد که درختان برخلاف جانوران و گیاهان علفی، عمری نامحدود دارند و اگر در شرایط ایده آل نگه داری شوند، می توانند همیشه زنده باشند. مفهوم آموزش ساخت بن سای این است که یک درخت طوری هرس می شود که از رشد طولی و عرضی آن جلوگیری شود و در عوض به قطر تنه ی آن افزوده شود. محدودیت محل رشد ریشه ها به این امر کمک می کند. حین آموزش ساخت بن سای که شامل کاشت یا انتقال گیاه به گلدان بن سای که گلدانی پهن است، تا دو سوم ریشه ها و برگ ها جدا می شوند تا ظاهر مورد نظر به دست آید.


آموزش ساخت بن سای - آموزش ساخت بن سای

آموزش ساخت بن سای تنها به بحث کاشت درخت محدود نمی شود. بخش هنری آموزش ساخت بن سای دارای مراحل مهمی مثل هرس کردن مرتب برای شکل دادن به بن سای، سیم کشی شاخه ها، ساخت گلدان مناسب، تزیین زیر بن سای و نگهداری از گیاه است. در بحث زیبایی آموزش ساخت بن سای از اجزای ارگانیک مانند پوسته ی نارگیل، الیاف طبیعی، خرده چوب و... نیز استفاده می گردد. در مجموعه ویدئوی آموزش ساخت بن سای که در قالب 69 ویدئوی آموزش ساخت بن سای برای شما تهیه شده است، تمامی این موارد به علاوه ی گیاهان مناسب و نحوه ی ساخت گلدان و انتقال به گلدان را نیز خواهید آموخت. هم اکنون می توانید آموزش ساخت بن سای را که توسط وب سایت 118file.com برای شما آماده شده است سفارش دهید و آموزش ساخت بن سای را در خانه آغاز کنید.
مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه