حجم فایل: 6236MB نوع : قیمتی قیمت: 292,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما یکی از فعالیت های تخصصی ساختمانی است و مربوط به آبنماهای بزرگی می باشد که درحیاط یا خارج از ساختمان ها و داخل باغ ها ایجاد می شوند. نوع دیگری از آموزش ساخت آبنما نیز وجود دارد که به آموزش ساخت آبنماهای کوچک و داخلی یا حتی رومیزی می پردازد. این نوع آبنما نیازی به فعالیت تخصصی ندارد و با آموزشی سریع و جامع می توان کاملا به آموزش ساخت آبنما مسلط شد و بدون نیاز به پرداخت هزینه، آن را اجرا کرد. مزیت آموزش ساخت آبنما علاوه بر صرفه جویی در هزینه ی اجرا، آشنایی با ایده ها و طرح های جدید برای آموزش ساخت آبنما و یادگیری طریقه ی استفاده از مواد مختلف به شیوه ای خلاقانه است.


آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما - آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما را می توان به دو دسته ی کلی تقسیم بندی کرد که آموزش ساخت آبنما در داخل یا خارج از فضای مسکونی خانه است. آموزش ساخت آبنماهای داخلی مربوط به آبنماهایی کوچک و معمولا سبک و بدون صدا و آلودگی می باشد که در آن ها از پمپ های کوچک آب استفاده می گردد. آموزش ساخت آبنماهای داخلی ظرافت بیشتری دارند اما در زمان کمتری اجرا می شوند و معمولا دارای جلوه های بصری زیباتری هستند. آموزش ساخت آبنماهای خارجی مربوط به آموزش ساخت آبنماهایی است که بسیار بزرگ تر هستند و طبعا هزینه ی بیشتری دارند. برخلاف آموزش ساخت آبنماهای داخلی که از مواد سبک مانند یونولیت و رنگ و پلاستیک استفاده می شود، آموزش ساخت آبنماهای خارجی شامل استفاده از تخته سنگ های طبیعی بزرگ و سیمان و پمپ های قوی آب برای انتقال چند متری آب می باشند. این آبنماها در حیاط خانه های بزرگ، باغ ها یا هتل ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند از یک متر تا چند ده متر متفاوت باشند. حتی برخی آموزش ساخت آبنماهای خارجی بزرگ درباره ی ساخت آبنماهای آبشاری و رودخانه ای هستند. ویژگی مشترک تمام آموزش ساخت آبنماها این است که آب در چرخه ای تکرار شونده به وسیله ی یک پمپ برقی به جریان می افتد تا ظاهری جذاب ایجاد کند.

آموزش ساخت آبنما - آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما از ابتدای تاریخ بشر وجود داشته است. در بناهای قدیمی مربوط به چند هزارسال قبل نیز رد پای استفاده از آبنماها برای زیبایی و یا کاربرد خاص (مانند حوض و فواره برای خنک کردن فضا یا انتقال آب) دیده می شود. در گذشته که پمپ های برقی وجود نداشته است، از اختلاف فشار و جاذبه و وزن آب برای ساخت آبنما استفاده می شده که چندان قدرتمند نبوده است. آموزش ساخت آبنماهای باستانی مانند آبنمای بامبویی در شرق آسیا، آبنمای دریایی با سوراخ کردن ساحل های سنگی و آبنماهای طبقاتی زیر بادگیرهای سنتی ایران با فواره نشان می دهد که این هنر در گذشته نیز وجود داشته است.


آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما - آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما به طرح های خلاقانه ی مختلفی که برای ساخت آبنماهای مختلف می تواند مورد استفاده قرار گیرد می پردازد. در این ویدئوها مواد اولیه ای مانند نی طبیعی و بطری  پلاستیکی را می بینید که شاید در نگاه اول آموزش ساخت آبنما با آن غیرممکن به نظر برسد اما خواهید دید که چگونه از همین وسایل می توان آبنمایی ساده برای خانه یا باغ خود تهیه کنید. کلیت ساخت تمام آموزش ساخت آبنماها یکسان است، به این صورت که آب از نقطه ای با پمپ به نقطه ای دیگر منتقل می شود و بر اثر جاذبه به همان نقطه ی اول برمی‌گردد و این طور تداعی می شود که آب پیوسته در جریان است. هنر آموزش ساخت آبنما در این است که اولا محل پمپ و ورود آب و گاهی حتی محل خروج آب از آبنما کاملا از بیننده مخفی شود تا جریان آب طبیعی جلوه کند، ثانیا آموزش ساخت آبنما به گونه ای باشد که مشخص نشود جنس یا چینش مواد اولیه مصنوعی است. یعنی آموزش ساخت آبنما باید به نحوی باشد که اگر مثلا قرار است از یونولیت استفاده کنیم، رنگ آن در آموزش ساخت آبنمای سنگی، کاملا شبیه سنگ طبیعی باشد یا اگر قرار است آموزش ساخت آبنما بیانگر حالت یخی باشد، رنگ و طرح آن دقیقا شبیه یخ باشد. در آموزش ساخت آبنمایی که برای شما آماده شده است، به هر دو بخش این هنر کاملا توجه می شود.


آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما - آموزش ساخت آبنما

آموزش ساخت آبنما شامل بخش های مختلفی است که  از آن میان می توان به آموزش ساخت آبنمای طبقاتی، آموزش ساخت آبنمای رودخانه بزرگ، آموزش ساخت آبنما با سنگ و سیمان، ساخت آبنما با ظروف سفالی، آموزش ساخت آبنما با یونولیت، آموزش ساخت آبنماهای طرح دار مثل آتش و یخ واز همه مهم ترآموزش چینش و رنگ آمیزی صحیح طرح ها اشاره کرد. هم اکنون می توانید این مجموعه آموزشی مفید که دارای 27 فایل ویدئویی با توضیحات کامل و تصویری است را از وبسایت 118file.com دریافت کنید و خودتان آبنما بسازید.
ویدئوی معرفی محصول:


مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه