حجم فایل: 7936MB نوع : قیمتی قیمت: 372,000 ریال افزودن به سبد خرید


آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم یکی از شاخه های هنری کار روی چرم است و در ادامه ی چرم دوزی برای بهبود ظاهر محصول استفاده می گردد. آموزش حکاکی روی چرم سطوح مختلفی دارد اما اصول کلی تمام انواع آموزش حکاکی روی چرم این است که روی چرم فرورفتگی ایجاد می شود. آموزش حکاکی روی چرم با وسایل مختلفی انجام می شود که هریک ویژگی های خود را دارد. آموزش حکاکی روی چرم را می توان با ساده ترین ابزار ممکن یعنی یک وسیله ی نوک تیز روی چرم تا پیشرفته ترین ابزار موجود یعنی حکاکی لیزری انجام داد. انتخاب روش آموزش حکاکی روی چرم بستگی به امکانات هنرآموز و انتظار او از خروجی دارد.


آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم - آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم از دیرباز برای تزئینات مختلف مورد توجه انسان بوده است. آموزش حکاکی روی چرم به عنوان هنری باستانی در تولید کمربند، کیف، تسمه، زین اسب و غلاف اسلحه های سرد و گرم استفاده می شده و هم چنان کاربرد خود را در بسیاری موارد در زمان حاضر نیز حفظ کرده است. آموزش حکاکی روی چرم فقط مربوط به وسایل کاربردی نبوده و اغلب برای ساخت زیورآلات و اشیای تزیینی مانند دستبند و پابند هم استفاده می شده است. در حال حاضر چرم دوزی هایی که دارای حکاکی دستی با طرح های بزرگ اما ظریف هستند، از ارزشی بسیار بالاتر از نوع معمولی و بدون طرح آن برخوردارند و علت این امر زیبایی منحصر به فرد این هنر زیبا می باشد. علاوه بر طرح های آماده ی موجود در بازار، شما می توانید طرح موردنظر خود را روی کاغذ بکشید و روی چرم منتقل کنید. حتی می توانید عکس های شخصی خود را دورگیری نموده و طرح آن را روی چرم پیاده نمایید. آموزش حکاکی روی چرم با طرح های دلخواه را نیز می توانید با این مجموعه بیاموزید. 

آموزش حکاکی روی چرم - آموزش حکاکی روی چرم

 آموزش حکاکی روی چرم که بیشتر مدنظر هنرآموزان است، آموزش حکاکی روی چرم با دست است که برای این کار از وسایل ساده ای مثل چاقوی حکاکی، چاقوی انگشتی با تیغه های مختلف، چکش پلاستیکی یا وسیله ای به نام مُشتی برای ضربه زدن روی چاقو استفاده می شود. سپس با استفاده از مواد رنگی، براق کننده یا مات کننده، جلوه های لازم به چرم داده می شود. این نوع آموزش حکاکی روی چرم ساده ترین، در دسترس ترین و ارزان ترین شیوه ی آموزش حکاکی روی چرم است که می توان به راحتی در منزل و کم ترین فضا به آن پرداخت. نوع دیگر آموزش حکاکی روی چرم، استفاده از هویه می باشد. در آموزش حکاکی روی چرم، قسمت هایی از چرم با دقت سوزانده می شود. عمق قسمت سوخته و رنگ آن ظاهر طرح را مشخص می نماید.


آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم - آموزش حکاکی روی چرم

پیشرفته ترین نوع آموزش حکاکی روی چرم، استفاده از دستگاه لیزر است که طرح های آماده را مانند یک پرینتر بر روی چرم منتقل می کند. دقت و سرعت این روش بسیار بالا است چون در آموزش حکاکی روی چرم با لیزر، حکاکی با ماشین انجام می شود و انسان دخالتی ندارد و در نتیجه احتمال خطا تقریبا صفر است و تمام خطوط کاملا صاف و پیوسته حکاکی خواهند شد. البته باید به یاد داشت که دستگاه های حکاکی با لیزر قیمت بسیار بالایی دارند و اندازه ی آن ها بسیار بزرگ است بنابراین استفاده ی خانگی و جزیی از آن ها صرفه اقتصادی ندارد و در خانه قابل استفاده نیستند اما برای تولید انبوه وسایل چرمی که طرح یکسانی دارند مانند کمربند یا کیف مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزش حکاکی روی چرم - آموزش حکاکی روی چرم

آموزش حکاکی روی چرم با معرفی ابزارهای دستی آغاز می شود. ابتدا خود ابزار معرفی می شوند که شامل وسایلی مانند انواع چکش، انواع تیغه و انواع چاقوی انگشتی هستند. در ادامه ی آموزش حکاکی روی چرم روش استفاده از وسایل یعنی شیوه های بریدن چرم و انتقال طرح روی آن، انتخاب تیغه ی مناسب، روش صحیح ضربه زدن و تیز کردن تیغه ها مطرح می شوند. سپس تکنیک های گرفتن و چرخش چاقو و ضربه زدن نمایش داده می شود و در نهایت رنگ آمیزی چرم معرفی می گردد. در بخش بعدی آموزش حکاکی روی چرم، به آموزش حکاکی با استفاده از حرارت هویه می پردازیم و سپس به انواع کارهای چرم مانند زین و کمربند اشاره می کنیم. بخش بعدی نمونه ای از حکاکی با لیزر است که با دستگاه های حکاکی با لیزر روی چرم انجام می شود و معمولا در کارهای خانگی و دستی کاربرد ندارد. در انتها، برای این که آموزش حکاکی روی چرم را با طرح هایی مختلف انجام دهید و ایده های بیشتری در اختیار داشته باشید، 171 طرح آماده قابل پرینت در قالب فایل پی دی اف برایتان تدارک دیده ایم. هم اکنون می توانید آموزش حکاکی روی چرم را که توسط وبسایت 118file.com برای شما آماده شده است را سفارش دهید و از این هنر زیبا در خانه لذت ببرید یا کسب و کاری پرسود آغاز کنید.

آموزش حکاکی روی چرم
ویدئوی معرفی محصول:


مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه

  1. آموزش دستبند و کیف چرم