حجم فایل: 15770MB نوع : قیمتی قیمت: 739,000 ریال افزودن به سبد خرید


آشنایی با تولید قارچ

آشنایی با تولید قارچ

آشنایی با تولید قارچ یکی از زیر شاخه های علوم کشاورزی است. آشنایی با تولید قارچ از عوامل مهم تولید غذا در جوامع مختلف و منبع درآمد و محل تغذیه ی بسیاری از انسان ها در سراسر جهان می باشد. در نگاه اول آشنایی با تولید قارچ هزینه بر و دشوار به نظر می رسد اما با کسب تجربه ی کافی و کمی تخصص درمورد آشنایی با تولید قارچ خواهید فهمید که چقدر این کار جذاب است. آشنایی با تولید قارچ در سطح خانگی نیاز به تجهیزات خاصی ندارد و می توان حتی در یک قوطی این کار را انجام داد. آشنایی با تولید قارچ در سطح گسترده با اصول آشنایی با تولید قارچ در سطح محدود یکسان است و تنها مساحت و حجم محیط کشت متفاوت است.


آشنایی با تولید قارچ- آشنایی با تولید قارچ

آشنایی با تولید قارچ قدمتی به اندازه ی تاریخ بشر دارد. قبل از این که انسان ها کشاورزی را کشف کنند، جمع آوری کننده ی غذا بودند و یکی از اصلی ترین منابع غذایی، قارچ ها بودند. آشنایی با تولید قارچ نیز از همین زمان آغاز شد که بشر کشف کرد تنها تعدادی از قارچ ها قابل خوردن هستند و برخی دیگر را فقط پس از پختن می توان مصرف کرد. آشنایی با تولید قارچ یکی از راه های زنده ماندن بود، زیرا قارچ های خاص در نواحی خاصی رشد می کنند مثلا گونه ای قارچ تنها روی تنه ی مرده ی درختان رشد می کند در حالی که دیگری فقط در مجاورت با محل زندگی گیاه یا موجود خاص دیگری مثل اسب به عمل می آید. آشنایی با تولید قارچ با گذشت زمان ارزشمندتر شد زیرا علاوه بر استفاده ی غذایی، از آشنایی با تولید قارچ برای شناسایی انواع قارچ به عنوان دارو استفاده می گردید. مهم ترین کشف بشر در رابطه با قارچ، کشف داروی پنی سیلین بوده است.


آشنایی با تولید قارچ - آشنایی با تولید قارچ

آشنایی با تولید قارچ فعالیت جالب و منحصر به فردی است که علاقه مندان زیادی دارد. اما علت نپرداختن به آشنایی با تولید قارچ، کمبود اطلاعات موجود در زمینه ی پرورش قارچ و گاهی ناقص و نادرست بودن اطلاعات مربوط به آشنایی با تولید قارچ می باشد. شایعات نادرست بسیاری در مورد قارچ های خوراکی وجود دارد، مثلا کسانی که آشنایی با تولید قارچ ندارند، تصور می کنند که قارچ ها گیاه هستند اما باید بدانیم که قارچ ها فاقد برگ و ریشه و آوند هستند و فتوسنتز نمی کنند. بنابراین به عنوان نکته ی اول در آشنایی با تولید قارچ باید در نظر داشت که تمام مواد مغذی برای رشد قارچ، برخلاف گیاهان باید در اختیار قارچ قرار گیرد. نکته ی دیگری که حین آشنایی با تولید قارچ می آموزیم این است که تنها تعداد اندکی از قارچ ها با چشم غیر مسلح قابل دیدن هستند و از این تعداد، گونه های بسیار کمی قارچ خوراکی هستند. بنابراین قبل از استفاده ی خوراکی از قارچ حتما باید به این نکته دقت کرد زیرا بسیاری از قارچ های چتری سمی اند و می توانند موجب مسمومیت شوند و بعضی از آن ها کاملا مرگبار هستند.


آشنایی با تولید قارچ - آشنایی با تولید قارچ

آشنایی با تولید قارچ در قالب فایل های ویدئوی برای شما تهیه شده است و مباحث زیادی را پوشش می دهد. مجموعه آموزشی آشنایی با تولید قارچ به سه بخش اصلی تقسیم می شود. بخش اول مربوط به پرورش محدود قارچ در خانه است که تمرینی برای پرورش قارچ در سطح وسیع تر می باشد. بخش دوم آموزش و نمونه ی واقعی یک محیط کشت گسترده از قارچ و تجهیزات مورد نیاز برای آشنایی با تولید قارچ است. از جمله این موارد می توان به نحوه ی آزاد شدن هاگ ها، رشد قارچ، محیط پرورش و تهویه، روش برداشت و بسته بندی قارچ اشاره کرد. آخرین بخش که طولانی ترین بخش می باشد، دارای آموزش کامل آشنایی با تولید قارچ است که تمام مراحل پرورش قارچ از آماده سازی بستر، خرید تجهیزات، انتخاب نوع قارچ، ساخت کولر و رطوبت، افزایش سرعت رشد، از بین بردن آلودگی ها تا مراحل پایانی یعنی بهبود مزرعه و برداشت محصول را نشان می دهد. مجموعه ی آشنایی با تولید قارچ در بخش اول دارای 5 ویدئو می باشد. بخش دوم نیز شامل 5 ویدئو است و در بخش سوم آموزش کامل در قالب 78 ویدئو گنجانده شده است. هم اکنون می توانید آشنایی با تولید قارچ را از وب سایت 118file.com تهیه کنید و آشنایی با تولید قارچ را بیاموزید.
ویدئوی معرفی محصول:


مشاهده تصاویر این فایل:

فایلهای مشابه